Департамент фінансів
майдан Незалежності, 3 (2-й поверх)
тел. (0542) 62-28-27, факс (0542) 60-01-49.
Офіційний сайт: www.finansy.sm.gov.ua
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Телефон гарячої лінії 22-04-69

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Проведено публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Сумської області за 2018 рік

Департаментом фінансів проведено публічне представлення інформації про виконання обласного бюджету Сумської області за 2018 рік.
На виконання вимог статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступності інформації про бюджет, 15 березня 2019 року директор Департаменту фінансів Батраченко Олена Геннадіївна представила інформацію про виконання обласного бюджету Сумської області за 2018 рік.
Як зазначила Олена Геннадіївна завдяки зосередженню фінансових та людських ресурсів, належній координації та співпраці Сумської обласної державної адміністрації, обласної ради та місцевих органів влади у 2018 році вдалося забезпечити досягнення цілей, поставлених на рік...
Так, за 2018 рік до обласного бюджету надійшло 7,8 млрд грн. Левову частку цих надходжень склали трансферти з державного бюджету. Зокрема, до області надійшло майже 6 млрд грн субвенцій різного призначення, з яких 4,7 млрд грн було спрямовано для розподілу між місцевими бюджетами області.
Кошти державного бюджету забезпечили фінансовим ресурсом пріоритетні напрямки розвитку області.
Починаючи з 2018 року завдяки поновленню механізму фінансування місцевих доріг шляхом надання субвенції на фінансове забезпечення будівництва, ремонту і утримання автомобільних доріг, на розвиток дорожньої інфраструктури Сумщини було направлено 457,5 млн грн. Крім того, джерелом фінансування дорожньої інфраструктури у минулому році стали кошти у сумі 195 млн грн, що надходили до обласного бюджету у рамках «митного експерименту». За ці кошти було відремонтовано майже 59 км доріг області.
Не менш важливим напрямком в аспекті державної підтримки є забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, будівництво дитячих будинків сімейного типу. Починаючи з 2017 року динаміка надання субвенції з державного бюджету на вказану мету є прогресуючою: 6,1 млн грн – у 2017 році, 17,9 млн грн – у 2018 році. Завдяки цим коштам вдалося придбати 21 квартиру та 3 будинки сімейного типу.
На вирішення житлових питань учасників бойових дій на території інших держав, в АТО та ООС у вигляді субвенцій з державного бюджету у 2018 році виділено 22,2 млн грн, що у 5 разів більше за показники 2017 року. Це дало можливість забезпечити житлом 24 сім’ї.
Значні обсяги трансфертів з державного бюджету у минулому році були залучені також на розвиток галузі «Освіта». Зокрема, майже 20 млн грн спрямовано на зміцнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів та придбання 3 шкільних автобусів, 28,8 млн грн - на реалізацію програми «Нова українська школа» в рамках якої було здійснено закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів та комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів, 2,3 млн грн - на оснащення 20 інклюзивно-ресурсних центрів області.
Крім того, область отримала майже 600 млн. грн дотацій, з яких 322 млн. грн було передано місцевим бюджетам області на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, а також забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери.
Протягом минулого року область закумулювала більше 137 млн грн на розвиток сільської медицини, за рахунок яких планується побудувати 13 амбулаторій і придбати 13 одиниць службового автотранспорту.
Також у звітному періоді, з метою реалізації спільних проектів з місцевих бюджетів області до обласного бюджету вдалося залучити майже 38 млн. грн.

Поряд з цим, до обласної скарбниці за підсумками 2018 року власних доходів надійшло 952,6 млн. грн. У порівнянні з 2017 роком приріст склав 26%, при запланованому 11,4%.
Як і у попередні роки сталою залишається тенденція, що до обласного бюджету найбільше надходить податку та збору на доходи фізичних осіб, частка якого займає 75% у загальній сумі доходів. За минулий рік цього податку надійшло 713 млн. грн. У порівнянні з 2017 роком приріст склав 22,1%.
У той же час керівник обласного Департаменту фінансів відмітила, що у 2018 році вперше до обласного бюджету почали зараховуватись 2% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, фактичні надходження яких склали майже 64 млн. грн.

Видаткова частина обласного бюджету склала 7,9 млрд грн. На утримання 142 закладів, що фінансуються з обласного бюджету, було спрямовано 1 892,7 млн. грн. Зазначений обсяг коштів дав змогу у повному обсязі профінансувати всю заявлену бюджетними установами потребу в коштах на їх утримання та забезпечити виплату всіх соціальних субвенцій.
Обсяг видатків на заробітну плату склав 1 325,4 млн. грн. При цьому середня заробітна плата 1 працівника бюджетної сфери склала 5 539 гривень що на 20,8% більше ніж у 2017 році.

Також очільниця Департаменту зосередила увагу присутніх на видатках розвитку обласного бюджету. Ось вже декілька років поспіль зберігається стала тенденція спрямування значного обсягу коштів на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів соціально-культурного призначення та оновлення матеріально-технічної бази закладів соціально-культурної сфери. У 2018 році на зазначені цілі за рахунок різних джерел (кошти обласного, державного та місцевих бюджетів) було спрямовано 216,2 млн. грн.
Значний обсяг коштів, більше ніж 60 млн. грн, було направлено на обласні установи охорони здоров’я та майже 42 млн. грн на обласні освітянські заклади.
Так, у 2018 році було:
- придбано на умовах співфінансування з місцевими бюджетами 3 рентгенологічних апарати та 3 шкільні автобуси на загальну суму майже 12 млн. грн та 5,3 млн. грн відповідно,
- здійснено реконструкцію частини будівлі Сумської обласної клінічної лікарні під розміщення реперфузійного центру – 8,1 млн. грн, придбані медичне обладнання, меблі та інвентар для оснащення зазначеного центру – 1,8 млн. грн;
- реалізовано проект «Поліклініка без черг» в Сумській обласній клінічній лікарні – 2,9 млн. грн;
- придбано апарат штучної вентиляції легенів (1,2 млн. грн) та здійснено капітальний ремонт хірургічного відділення (1,8 млн. грн) в Сумській обласній дитячій клінічній лікарні;
- придбано рентгенологічний апарат для обласного клінічного перинатального центру – 3,5 млн. грн;
- придбано УЗД апарати для Сумського обласного клінічного лікарсько-фізкультурному диспансеру (1,6 млн. грн) та для Сумської обласної інфекційної клінічної лікарні імені З.Й.Красовицького (1,2 млн. грн).
Наприкінці виступу Олена Геннадіївна зазначила, що реалізація багатьох проектів, розпочатих у минулому році, продовжиться і в цьому році.