Департамент фінансів
майдан Незалежності, 3 (2-й поверх)
тел. (0542) 62-28-27, факс (0542) 60-01-49.
Офіційний сайт: www.finansy.sm.gov.ua
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон гарячої лінії 22-04-69

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Публічне представлення головного кошторису області на 2019 рік

6 грудня 2018 року у приміщенні Сумської обласної ради за участю представників громадськості та депутатів обласної ради очільник Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олена Геннадіївна Батраченко представила проект обласного бюджету Сумської області на 2019 рік, за яким житиме область у наступному році.
Як зазначила Олена Геннадіївна в основу проекту бюджету закладені реальні можливості виконання як дохідної так і видаткової частин обласного бюджету. Таким чином, видатки розраховані виходячи з реалістичних доходів та наявних можливостей бюджету і розподіленні з урахуванням найголовніших пріоритетів розвитку області, а саме: соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я.
Дохідну частину обласного бюджету (з урахуванням трансфертів з державного бюджету) на 2019 рік сформовано у загальній сумі 6 636,6 млн. грн., власний фінансовий ресурс закладений в обсязі 1 092,5 млн. грн.
Трансфертів з державного бюджету планується отримати 5 440,4 млн. грн., з яких

левова частка складають субвенції соціального спрямування - 3 280,5 млн. грн. (виплати державних соціальних допомог, надання пільг та житлових субсидій, забезпечення житлом дітей-сиріт тощо).
До складу медичної субвенції, яка запланована в обсязі 822 млн. грн., входять цільові видатки, зокрема на:
лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 16 млн. грн.;
лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу – 41 млн. гривень;
придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення, лабораторних реактивів для стаціонарних спеціалізованих закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 0,8 млн. грн.;
виплата щомісячної держаної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям – 0,1 млн. грн.;
та вперше у 2019 році заплановані видатки на медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб – 3,2 млн. грн.
Крім того, як і в 2018 році так і в наступному передбачена субвенція на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в обсязі 573,3 млн. грн.
Щодо видаткової частини Олена Геннадіївна зауважила, що в її основу покладено:
- зростання мінімальної заробітної плати;
- підвищення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС;
- зміни в ціновій політиці щодо енергоносіїв;
- інфляційні процеси.
На утримання 142 закладів, що фінансуються з обласного бюджету, заплановані видатки по загальному фонду у сумі 2 230,6 млн. грн. Зазначений обсяг коштів дав змогу у повному обсязі забезпечити видатки на заробітну плату відповідно до соціальних стандартів, закладених у Державному бюджеті на 2019 рік, оплату комунальних послуг та енергоносіїв та інші обов’язкові виплати.
Окрему увагу було приділено капітальним видаткам. Порівнюючи з 2018 роком обсяг яких при формуванні обласного бюджету зростає майже у 2 рази та складає 126,9 млн. грн. На галузь «Охорона здоров’я» видатки розвитку закладені в сумі 87,5 млн. грн.
І наостанок, директор Департаменту поінформувала, що в наступному році за рахунок коштів обласного бюджету планується реалізація 23 регіональних програм на загальну суму 222,2 млн. грн.